Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Ekim 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta; tahtakurusu krizi, Korsika'daki patlamalar ve İsrail-Filistin çatışmasının yansımaları vardı. İşte yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, rüşvet davasında 'kilit şahit' olarak kabul edilen Ziad Takieddine'ye ifadesini geri çekmesi için baskı yaptığı gerekçesiyle iki yeni suçlama ile karşı karşıya.

Tahtakurusu krizi sürüyor

Başkent Paris'te başlayan tahtakurusu krizi sürüyor. Bazı okullarda eğitime ara verildi. Olimpiyatlar öncesi yaşanan bu durum endişe yaratıyor.

Korsika Adası'ndaki saldırıları bağımsızlık yanlıları üstlendi

Fransa'nın denizaşırı toprağı Korsika Adası'nda geçtiğimiz pazar günü çok sayıda kentte 20’ye yakın bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıları bağımsızlık yanlısı Korsika Ulusal Kurtuluş Cephesi (FLNC) üstlendi.

Paris Orly Havalimanı'nda grev nedeniyle uçuşlar iptal edildi

Fransa’nın en büyük ikinci havaalanı olan Paris Orly’de, işçilerin grev kararı nedeniyle 12-14 Ekim tarihlerinde bazı uçuşlar iptal edildi.

Polis, Calais’deki göçmen kampını dağıttı

Polis, Calais kentindeki göçmen kampını dağıttı. Güvenlik güçleri, önceki gün sabah saatlerinde 500'den fazla göçmenin yaşadığı Manş Denizi yakınındaki kampa baskın düzenleyerek, göçmenleri kamptan dışarı çıkardı.

Yahudi karşıtı olaylara karışanlar sınır dışı edildi

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, ülkede Yahudi karşıtı, ırkçı, olaylara karışan üç yabancının sınır dışı edildiğini duyurdu. Ülkede Fransız Yahudilerin gittiği okul ve sinagoglarda güvenlik önlemlerinin artığını belirten bakan, 10 bin polis ve jandarmanın konuya ilişkin görevlendirildiğini belirtti.   

Filistin'e destek gösterisine sert müdahale

Fransa'da yasaklara rağmen düzenlenen Filistin'e destek eylemine polis saldırdı. Göstericilerin üzerine biber gazı sıkılırken, "Katil İsrail, Macron suç ortağı" sloganları atıldı. Lyon Valiliği, Filistin'e destek protestolarını, kamu düzeni bozma riski olduğu gerekçesiyle yasaklamıştı.

“Operasyonları uluslararası hukuka uygun yürütün”

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Anne-Claire Legendre, İsrail'in askeri operasyonlarını uluslararası hukuk kurallarına uygun yürütmesi gerektiğini belirtti. Legendre, su ve gıda gibi temel insani ihtiyaçların engellenmemesi çağrısında bulundu. 

Geri Dön 15 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN