Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Haziran 2023 Çarşamba

Emeklilik reformu protestoları: Maç bitiyor

Fransa'da emeklilik yaşını 64'e çıkaran ve oylama yapılmaksızın Meclis'ten geçirilen reformuna dair protestolar sürüyor. CFDT Genel Sekreteri, "Maç bitiyor" uyarısını yaptı.

Fransa halkı, emeklilik yaşının 62’den 64’e çıkarılmasını öngören ve Macron’un Anayasanın 49/3. maddesini kullanarak Mecliste oylama olmaksızın yasalaştırdığı reformu protesto etmek için düzenlenen kitlesel seferberliklerin on dördüncüsü için sokaklardaydı.

"Maç bitiyor"

Sendikalar, reformun oylama yapılmadan mart ortasında Meclisten geçmesinden 2,5 ay sonra, reformun iptal edilmesi konusunda umudunu büyük ölçüde kaybetti. CFDT genel sekreteri Laurent Berger, beş aydır süren protestoların ardından, "Maç bitiyor" açıklamasında bulundu, sendikaları diğer konularda da iyi bir işbirliği göstermeye çağırdı. CGT sendikası lideri Sophie Binet ise, ‘gerçek müzakereler istiyoruz’ dedi.

Sol partiler ise, Le Monde’da yayımlanan açık mektupta, reform yasasında yeniden oylama yapılması çağrısında bulundu. Yazıda, "Demokrasinin bu şekilde reddedilmesi, vatandaşlarımızda memnuniyetsizlik, öfke ve şiddetin artmasına yol açar" ifadelerine yer verildi. Yeşiller Milletvekili Sandrine Rousseau ise, "Parlamento oylamasına izin verilmezse sesimizi yükselteceğiz" uyarısında bulundu.

Geri Dön 07 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN