Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Ocak 2023 Perşembe

Dünyanın en yaşlı insanı 118 yaşında hayatını kaybetti

Dünyanın en yaşlı insanı olarak bilinen 118 yaşındaki Fransız rahibe Lucile Randon hayatını kaybetti.

‘Dünyanın en yaşlı insanı’ unvanına sahip Fransız rahibe Lucile Randon, ülkenin güneyindeki Toulon kentinde kaldığı bakım evinde hayata gözlerini yumdu. 118 yaşındaki rahibenin uykusunda öldüğü bildirildi. Bakımevi sözcüsü, ‘En büyük arzusu, erkek kardeşlerine yeniden kavuşmaktı’ ifadelerini kullanarak Rahibe’nin ölümden hiç korkmadığını dile getirdi. 

İki dünya savaşına da tanık olan 1904 doğumlu Randon, ayrıca 2021 başlarında Covid-19’u atlatan en yaşlı insan olmuştu. Hayatının çoğunu Katolikliğe adayan ‘Rahibe André’, hayatının son yıllarını, görme yetisini kaybetmesine ve tekerlekli sandalyeye bağımlı olmasına rağmen bakım evindeki diğer yaşlılarla ilgilenerek geçirdi. 

Rahibe, daha önce kendisine uzun yaşamının sırrını soran gazetecilere, ‘Bunu sadece Tanrı bilir’ cevabını vermiş, geçen sene 118'inci doğumgününü kutlarken şakayla karışık "Belki de Tanrı beni almayı unuttu" demişti.

Geri Dön 19 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN