Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Mayıs 2023 Cuma

Dijital ehliyet dönemi

Fransa’da on bin sürücünün katılımıyla devam eden test sürecinin ardından, dijital sürücü belgesinin 2024 yılından itibaren yaygınlaşması ve zorunlu hale getirilmesi planlanıyor. 

Planlara göre, 2024 yılından itibaren ehliyetin dijital bir kopyası, Fransız hükümeti tarafından piyasaya sürülen ‘France Indentite’  uygulaması üzerinden tüm akıllı telefonlarda erişilebilir olacak. Dijital ehliyete, çevrimdışıyken de erişilebilecek. Dijital ehliyetin gelecekte zorunlu kılınması da ihtimaller dahilinde.

Dijital ehliyet uygulaması, şu anda on bin sürücünün katıldığı bir pilot projeyle test aşamasında. Test sürecinin başarılı geçtiğini aktaran İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, dijital ehliyetin yaygınlaşmasıyla kimlikte sahtecilik, hırsızlık ve kayıp gibi olayların engelleneceğini, ayrıca yol kenarında kimlik kontrollerinin de kolaylaşacağını dile getirdi. 

Geri Dön 19 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN