Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ağustos 2023 Cumartesi

Chirac heykelinin parmağı üçüncü kez koparıldı

Fransa'nın Nice kentinde eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın heykelinin parmakları, kimliği belirsiz kişilerce üçüncü kez koparıldı.

Le Figaro gazetesinin haberine göre, Chirac'ın Nice kentindeki eski konut bölgesindeki bir avluya dikilen heykeli, son üç yıl içinde beşinci kez hasar gördü. Son olayda, Chirac'ın sağ elinin orta ve serçe parmakları koparıldı. Belediye yetkilileri suç duyurusunda bulunurken, polis de olayı soruşturmak üzere çalışmalara başladı. Olayın kasıtlı bir şaka veya "siyasi bir motivasyonla" gerçekleşmiş olabileceği düşünülüyor.

Eski Fransız Cumhurbaşkanı'nın 2020'de Nice kentinde dikilen heykelinin açılışı, 5 gün sonra sol elinin iki parmağının koparıldığı bir olayla gölgelenmişti. 2021 yılında heykel üzerine anarşizm içerikli siyasi mesajlarla kırmızı boya sürülmüş, Kasım 2022'de ise saldırıya uğrayan heykelin yine 2 parmağı koparılmıştı. Heykel, bir ay sonra yine hedef alındı ve kimliği belirsiz kişiler tarafından üzerine mavi boyayla monarşiyi destekleyen ifadeler yazıldı.

Geri Dön 12 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN