Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2023 Cumartesi

BM, Fransız polisinin orantısız güç kullanımı konusunda endişeli

Birleşmiş Milletler’in (BM) insan hakları uzmanları, Fransa’da polisin protestoculara karşı aşırı güç kullandığı yönündeki endişelerini dile getirerek, Fransa’yı polislik yöntemlerini gözden geçirmeye çağırdı. 

BM İnsan Hakları Konseyi'nin talebi üzerine araştırma yapan yetkililer, son aylarda düzenlenen emeklilik reformu protestolarında polisin orantısız güç kullandığı yönündeki raporlara dikkat çekerek, "Protestoculara karşı güç kullanımında kısıtlama olmaması, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün korunması konusunda endişe verici" ifadelerini kullandı. Ayrıca, hükûmetin protestocuları ve çevre aktivistlerine karşı suçlayıcı bir dil kullandığı belirtildi. 

Uzmanlar, Fransa’nın, protestolar sırasında kalabalığı dağıtmak için biber gazı ve sersemletici bomba kullanan tek Avrupa ülkesi olduğunu vurguladı, Fransa’yı ‘barışçıl protesto hakkını sağlamaya’ çağırdı. 

Geri Dön 17 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN