Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Ağustos 2023 Cumartesi

Belediye başkanı, yangını şehir halkına mal etmek için dava açacak

Saint-Andre Belediye Başkanı Samuel Moli, evlerinin çevresindeki çalılıkları temizlemeyen yerel sakinleri, 500 hektarlık alanı tahrip eden yangının yayılmasından sorumlu tutarak suçladı.

France Bleu'nün haberine göre, 4 bin nüfuslu Saint-Andre kasabasının belediye başkanı Samuel Moli, 14 Ağustos'ta başlayan yangını, 'temizleme görevini yerine getirmemesi' nedeniyle şehir halkına mal etmek için dava açacağını açıkladı.

Suç duyurusunda bulunacak

Yerel bir radyoya verdiği demeçte Moli, yangından bir ay önce halkı, evlerinin çevresindeki çalılıkları temizlemeleri gerektiği konusunda uyardığını ifade etti. Belediye başkanı, ev sahiplerinin evlerinin çevresindeki çalılıkları temizlemekle yükümlü olduğunu belirterek, bu sorumluluklarını yerine getirmemeleri nedeniyle yangının şehir sakinlerinin sorumluluğunda olduğunu vurguladı. Moli, "Çalılıkları temizlemeyen Saint-Andre sakinlerine karşı başkalarının hayatını tehlikeye atmaktan suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

Şubat ayında ihtarname göndermiş

Moli, şubat ayında kasaba sakinlerine çevresindeki çalılıkları temizlemeleri gerektiği konusunda ihtarname gönderdiğini ve çalılıklar temizlense yangının yayılma riski olmayacağını belirtti. Aşırı kurak bir dönemde olduklarını ve yangın riski hakkında bilgi verdiklerini dile getiren Moli, nisan ayında tekrar uyarıda bulunduğunu ancak halkın sadece bir kısmının bu uyarıları dikkate aldığını ifade etti.

Hapis cezası var

Ülkede yönetmelik gereği, yangının yayılmasına neden olan çalılıklarını temizlemeyen ve başkalarının mallarına zarar veren bir kişi, bir yıla kadar hapis ve 15 bin avro para cezasıyla cezalandırılabiliyor.

Orta Pireneler'deki Saint-Andre kasabasında çıkan yangın 500 hektar ormanlık alanın zarar görmesine neden olmuş, dört kamp alanı hasar görmüş ve 3 bin kişi güvenlik nedeniyle tahliye edilmişti. Yangın yoğun çabalar sonucu kontrol altına alınabilmişti.

Geri Dön 19 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN