Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Haziran 2024 Cumartesi

Aşırı sağda ittifak krizi

Fransa'da erken genel seçim sürecinde aşırı sağcı Ulusal Birlik ile ittifak arayışında olan Cumhuriyetçiler Partisi lideri Eric Ciotti, partisinden ihraç edildi.

Ciotti, aşırı sağla ittifaka yeşil ışık yakarak parti içinde kriz yaratmıştı. Parti kurulu, 12 Haziran’da ilk ihraç kararını almıştı. Ciotti, karara karşı 13 Haziran’da suç duyurusunda bulundu. RMC radyosuna konuşan Ciotti, durumu maskaralık olarak nitelendirdi ve kararın yasa dışı olduğunu savundu.

Fransa’daki Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi (RN) yüzde 31,50 oy alarak birinci parti oldu. Macron’un partisi Rönesans ise yüzde 15,2 oyla ikinci sırada yer aldı. Macron, sonuçların Avrupa'yı savunan partiler için iyi olmadığını belirterek, 30 Haziran - 7 Temmuz tarihlerinde erken genel seçim yapılacağını duyurdu.

Geri Dön 15 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN