Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Ağustos 2023 Cuma

Aşırı sağcı partiye kapatma hazırlığı

İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, aşırı sağcı ve aşırı geleneksel Katoliklerden oluşan bir örgüt olan Civitas’ın, Yahudi karşıtı söylemleri nedeniyle kapatılması yönünde talimat verdiğini duyurdu. 

Parti üyelerinden Pierre Hillard, partinin geçen yaz düzenlenen seminerinde, 1789 Fransız Devrimi'nden önce, Yahudilerin ve diğer dini azınlıkların ‘sapkın’ oldukları için Fransız vatandaşı olamadıklarını söylemiş ve ‘Belki de işlerin 1789'dan önceki haline dönmeliyiz’ ifadelerini kullanmıştı. 

İçişleri Bakanı Darmanin, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Bakanlık’tan Civitas partisinin feshedilmesini talep ettiğini söyledi, "Ülkemizde Yahudi düşmanlığına yer yok. Bu alçakça yorumları şiddetle kınıyor ve konuyu savcılığa taşıyorum" ifadelerini kullandı. 

Geçen yılki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aşırı sağcı aday Eric Zemmour’u destekleyen Civitas, ayrıca homofobik ve göçmen karşıtı söylemleriyle biliniyor. 

Geri Dön 11 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN