Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Nisan 2023 Salı

Anayasa Konseyi onayladı: Emeklilik reformu yasalaşıyor

Fransa’da halk tarafından büyük bir direnişle karşılaşan emeklilik reformu, tüm protesto ve itirazlara rağmen Anayasa Konseyi’nde onaylandı. Söz konusu tasarı resmen yasalaştı; emeklilik yaşı, eylül ayından itibaren kademeli olarak 62’den 64’e çıkacak. 

Anayasa Konseyi onayladı: Emeklilik reformu yasalaşıyor

Reformun onaylanması, halk arasında büyük öfkeye sebep oldu. Fransa’nın birçok şehrinde hafta sonu olaylı geçti, cumartesi gece boyunca sokaklarda olan protestocular sık sık polisle çatıştı. Başkent Paris’te 112 protestocu gözaltına alındı.

Sendika liderleri, Macron’un görüşme teklifini reddederek, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda ‘tarihi büyüklükte bir protesto ve grev dalgası’ çağrısında bulundu. 

Aşırı sağcı Marine Le Pen, Macron’un kararını, ‘Fransızlara karşı bilmemkaçıncı provokasyon’ olarak nitelerken, aşırı sol görüşlü Jean-Luc Melenchon, ‘inanılmaz bir kibir gösterisi’ yorumunda bulundu. Fransız Komünist Partisi genel başkanı Fabien Roussel da , reform hakkında, "Hırsızlar gibi, gece yarısı onaylanan bir yasa" ifadelerini kullanarak, herkesi 1 Mayıs’ta sokağa çağırdı. 

Geri Dön 18 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN