Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Eylül 2023 Cumartesi

Adalet Divanı: Zorla geri gönderme politikası yasa dışı

AB Adalet Divanı, Fransa'nın AB ülkelerinin topraklarında bulunan kayıt dışı göçmenleri 'geri gönderme kararı olmadan' zorla ülke dışına çıkaramayacağına hükmetti.

Adalet Divanı: Zorla geri gönderme politikası yasa dışı

Avrupa Birliği (AB) Adalet Divanı, Fransa’nın AB ülkelerinin topraklarında kayıt dışı bulunan üçüncü ülke vatandaşlarını, "geri gönderme kararı" olmaksızın zorla ülkeden çıkaramayacağına hükmetti. Kararda, "AB'nin 'Geri Gönderme' Direktifi’ne işaret edilerek, ülkede yasa dışı olarak kalan üçüncü ülke vatandaşlarının herhangi bir karar olmaksızın ülkeden çıkarılamayacağı belirtildi, “Kişiye kendi isteğiyle ülkeyi terk etmesi için belirli bir süre tanınması gerekiyor. Zorla gönderme, yalnızca son çare olarak kullanılabilir" denildi. 

Fransa'da Yabancıların Haklarını Savunan Avukatlar Derneği gibi örgütler, mültecilerin ülkeye girişi, kalışı ve sığınma haklarıyla ilgili "Ceseda" olarak bilinen kanuna dair yapılan değişikliğe itiraz etmişti. Fransız Danıştayı da konuyu AB Adalet Divanı’na taşımıştı. 

Sınır Tanımayan Doktorlar da ağustos ayında düzensiz göçmenlerin Fransız polisi tarafından sistematik olarak İtalya sınırına geri gönderildiği belirtilmiş, “İnsanlar, barınma ve sağlık hizmetlerine dahi ulaşamıyor.” denilmişti. 

Geri Dön 23 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN