Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Eylül 2023 Perşembe

Abaya ile gelen 67 öğrenci okula alınmadı

Fransa'da abaya yasağı yürürlüğe girdi. 298 kız öğrenci okula abaya ile geldi, kıyafet değiştirmeyi reddeden 67'si okula alınmadı.

Fransa’da çarşaf ve abaya gibi dini kıyafetlerin yasaklandığı yeni okul yılında, 300’e yakın kız öğrencinin okula abaya giyerek geldiği, bu kişilerden kıyafetini değiştirmeyi reddeden 67’sinin okula alınmadığı açıklandı.

Fransız Eğitim Bakanı Gabriel Attal, BFM’ye verdiği demeçte, okulun ilk gününde yeni yürürlüğe giren abaya yasağını ihlal eden 298 öğrenci bulunduğunu, bunların büyük kısmının kıyafetini değiştirmeyi kabul ettiğini aktardı. Attal, kıyafetini değiştirmeyi reddettiği için okula alınmayan 67 öğrencinin ailesine, ‘laikliğin bir baskı aracı değil, bir özgürlük olduğunu’ anlatan mektuplar gönderildiğini belirtti. 

Bakan, bu öğrencilerin okula tekrar abaya ile gelmeleri durumunda, ‘yeni bir diyalog’ başlatılacağını dile getirdi. 

Müslüman haklarını savunan ADM derneği, abaya yasağının geri çekilmesi talebiyle Danıştay’a gitmişti. Danıştay, söz konusu yasak kararını dün görüştü. Konuya ilişkin kararın iki gün içinde kamuoyuna açıklanması bekleniyor. 

Geri Dön 07 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN