Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Haziran 2023 Pazartesi

49 avroluk bilet Fransa'ya da gelebilir

Almanya Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, Fransa'nın da 49 avroluk bilet üzerinde çalıştığını söyledi ve "Ulusal biletlerin her iki ülkede de geçerli olması fikrine çok sıcak bakıyorum” diye konuştu.

49 avroluk bilet Fransa'ya da gelebilir

Almanya genelinde aylık 49 avroya toplu taşıma uygulaması, Fransa’da da geçerli olabilir. Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, Fransız basınına verdiği demeçte, Fransa’nın da benzer planlar yaptığını bildiklerini söyleyerek “Şahsen böyle bir durumda ulusal biletlerin her iki ülkede de geçerli olması fikrine çok sıcak bakıyorum” dedi.

Fransa ve Almanya’nın böyle bir girişimin başlangıcı olabileceğini söyleyen Wissing, “Daha sonra diğer Avrupa ülkeleri de buna katılabilir” diye konuştu.

İnsanların 49 avroluk biletler sayesinde yılda 4 bin avroya kadar tasarruf yapabileceğini vurgulayan bakan, özel araçlarla işe gidip gelmenin de çevre kirliliğine yol açtığının altını çizdi. Yapılan araştırmalara göre de; Almanların yüzde 77’si söz konusu biletin fiyatından ve kapsamından memnun.

Geri Dön 12 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN