Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Mart 2023 Cumartesi

15 yaşından küçüklerin sosyal medyaya erişimi için 'veli izni' şartı getirilecek

Fransa’da meclis, 15 yaşından küçük çocukların TikTok ve Snapchat gibi sosyal medya platformlarına erişimi için veli izninin şart koşulmasını öngören yasa tasarısını neredeyse oybirliğiyle onayladı.

Tasarıya göre, sosyal medya uygulamalarının, kullanıcılarının yaşını doğrulaması ve 15 yaşın altındakiler için velilerin onayını talep etmesi zorunlu olacak. Yükümlülüğün ihlali durumunda, ilgili şirketler ciddi para cezasına çarptırılacak. 13 yaşın altındakilerin sosyal medyaya erişimi ise belirli platformlar dışında kısıtlanacak. 

Milletvekilleri tarafından yapılan açıklamada, Fransa’da çocukların ilk sosyal medya hesaplarını ortalama 8,5 yaşında açtıkları, ve 10-14 yaş grubundaki çocukların yarısının sosyal medyayı düzenli olarak kullandığı belirtildi. Sosyal medyanın bağımlılık yapmayı hedefleyen işleyişinin ve sosyal ağlarda çok yaygın olan siber zorbalık, pornografi ve gerçekçi olmayan güzellik standartlarının, çocuk ve gençlere büyük zarar verdiği vurgulandı. 

Mecliste 2’ye karşı 82 oyla kabul edilen tasarı, şimdi Senato’da oylanacak. 

Geri Dön 04 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN