Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Ekim 2022 Cumartesi

Rusya Ukrayna’nın 4 bölgesini ilhak ettiğini açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, referandum düzenlenen Ukrayna’nın dört bölgesinin Rusya topraklarına katıldığını açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna'nın Herson, Zaporijya, Donetsk ve Luhansk bölgelerinde düzenlenen gayrimeşru referandumların ardından, bu 4 bölgenin Rusya Federasyonu’na katıldığını açıkladı ve bunun bölgede yaşayan insanların tercihi olduğunu ileri sürdü. 

AB Komisyonu, Rusya’nın ilhak ettiği 4 bölge ve 2014’te ilhak ettiği Kırım’ın Ukrayna topraklarının bir parçası olduğunu savundu, "AB, bu yasadışı ilhakı hiçbir zaman tanımayacak. Rusya’ya yaptırımları artıracağız ve Ukrayna’ya desteklerimizi sürdüreceğiz" açıklamasında bulundu. 

İngiltere Başbakanı Liz Truss da, bu 4 bölgeyi asla Ukrayna topraklarından başka bir şey olarak kabul etmeyeceklerini vurguladı ve "Putin, Ukrayna halkının haklarını açıkça hiçe sayarak bir kez daha uluslararası hukuku ihlal etti" açıklamasında bulundu.

Geri Dön 01 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN