Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Ağustos 2023 Cumartesi

Nijer, Almanya ve Fransa büyükelçilerinin ülkeden ayrılmasını istedi

Nijer, 26 Temmuz'daki darbenin ardından yaşanan gelişmeler sonrası Almanya, Fransa ve Nijerya'nın büyükelçilerinin ülkeden ayrılması için 48 saat süre verdi.

Nijer, Almanya'nın Niamey Büyükelçisi Oliver Schnakenberg, Fransa'nın Niamey Büyükelçisi Slyvain Itte ve Nijerya'nın Niamey Büyükelçisi Mohamed Usman'a ülkeden ayrılmaları için 48 saat süre verdi.

Nijer'de 26 Temmuz'da başa gelen askeri yönetim, daha önce de Fransa ile imzalanan 5 askeri işbirliği anlaşmasının iptal edildiğini duyurmuştu.

Nijerya, Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu'nun (ECOWAS) dönem başkanlığını yürütmekte ve Nijer'deki askeri yönetimi desteklemekteydi. Fransa ve Almanya da bu yönetimi tanımamış ve ECOWAS'ın müdahale planına destek vermişti.

Nijer'deki olaylar, Cumhurbaşkanı Muhammed Bazum'un 26 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı tarafından alıkonulmasının ardından ordu tarafından yönetim değişikliği yaşandığı bir süreci yansıtmaktadır. CNSP adını taşıyan geçiş hükûmeti, 7 Ağustos'ta başbakanı atamış ve 10 Ağustos'ta kabine üyelerini açıklamıştı.

Geri Dön 26 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN