Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Eylül 2022 Salı

İtalya’da zafer aşırı sağ blokun

İtalya’da pazar günü yapılan genel seçimleri, resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 45’ini toplayan aşırı sağcı Giorgia Meloni liderliğindeki sağ koalisyon kazandı.

İtalya’da zafer aşırı sağ blokun

Meloni’nin aşırı sağcı İtalya’nın Kardeşleri partisi ise yüzde 26 oy oranıyla birinci oldu. Seçimlere katılım oranı, yüzde 63.9 ile ülke tarihinin en düşük seviyesindeydi.

Giorgia Meloni’nin, İtalya’nın ilk kadın başbakanı ve Mussolini’den sonraki ilk aşırı sağcı lideri olması bekleniyor. Aşırı sağcıların seçimi kazanması, Avrupa Parlamentosu tarafından ‘İtalya ve Avrupa için karanlık bir gün’ olarak nitelendi. Fransa, Macaristan, Almanya gibi ülkelerin aşırı sağcı siyasetçileri ise seçim sonuçlarını memnuniyetle karşıladı.

Meloni, iktidara gelmesi halinde eşcinsel bireylerin evlat edinme hakkı ve kadınları kürtaj hakkı gibi konularda köklü değişikliklere gidileceğini açıklamıştı. Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, seçim sonuçları hakkında "Avrupa Birliği, insan hakları değerlerine ve farklılıklara saygı, kürtaj hakkı gibi konuları yakından izleyecek" açıklamasında bulundu.

Geri Dön 27 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN