Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Ekim 2022 Salı

AB genelinde enerji şirketlerine aşırı kâr vergisi

AB ülkelerinin enerji bakanları, kriz nedeniyle olağanüstü seviyede kar eden enerji şirketlerinden ek vergi alınması konusunda anlaştı.

Planlara göre, Aralık 2022-Haziran 2023 döneminde, şirketlerin megawatt/saat başına 180 avronun üzerindeki karları hükümete gidecek. Bu ek verginin AB genelinde 140 milyar avro ek gelir sağlaması, ve bu paranın özel tüketicilerin faturalarını düşürmek ve yeşil enerjiye geçişi hızlandırmak için harcanması planlanıyor. 

Belçika’nın Enerji Bakanı Tinne Van der Straeten, AB ülkelerinden bir adım daha ileri giderek, aşırı kar eden tüm enerji ve petrol şirketlerinden 2 yıl boyunca ‘kriz vergisi’ alınması teklifinde bulundu. Bu şekilde 4,7 milyar avro ek gelir sağlanacağını dile getiren Bakan, bu paranın tamamının özel tüketicilere geri dağıtılacağı vaadinde bulundu. 

Geri Dön 04 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN