Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Şubat 2023 Cuma

Depremin çocuklar üzerindeki etkileriyle baş etme yolları

Klinik Psikolog Aysu Erkol deprem sonrası, deprem görsellerine maruz kalan çocukların psikolojisi için neler yapılması gerektiğini sıraladı. 

Depremin çocuklar üzerindeki etkileriyle baş etme yolları

ZEYNEP KAYNARSOY - AVRUPADAN

Ülkemizde yaşanan deprem nedeniyle birçok kişi büyük bir üzüntü içerisinde. Her gün deprem bölgelerinden gelen görsellere ve videolara maruz kalıyoruz. Bu durumdan çocuklar da oldukça etkileniyor. Depreme dair içeriklere maruz kalan çocukların ebeveynleri nasıl davranmalı, çocuklarını nasıl yönlendirmeli? 

Sakin ve kontrollü durma konusunda çocuklara model olun. Çocukların duygusal ipuçlarını anlayabildiğini unutmamalıyız. 

Çocuklara kendilerinin ve onların bakımlarından sorumlu olan yetişkinlerin güvende olduğunu hissettirin. 

Onlara, zor durumda kalan kişilere yardım edecek insanlar olduğunu açıklayın. 

Böyle bir olay sonrasında her türlü duygunun doğal olduğunu açıklayın. Çocukların duyguları hakkında konuşmasına izin verin. 

Çocukların duygu durumlarını gözlemleyin. Duygularını davranışsal olarak yansıtabilirler. Örneğin: iştah ve uyku düzensizliği gibi.

Yaşananlara dair açıklamayı çocukların yaşlarını gözeterek yapın. 

Kendi stres seviyenizi kontrol edin. Çocuklara yardımcı olabilmek için kendini takip etmeniz de oldukça önemli. Arkadaşlarınız, aileniz ve ruh sağlığı konusunda uzman kişilerle konuşmak size yardımcı olacaktır. 

Çocukların televizyon izlemesini sınırlandırın ve izledikleri içerikleri takip edin. 

Çocukları resim çizerek kendilerini ifade etmeye teşvik edin. 

Çocuklara karşı dürüst olun. Doğruyu söyleyin. Kaçamak ya da yalan cevaplar vermeyin. 

Geri Dön 10 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN