Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2024 Cumartesi

AB’de nakit ödemeye üst sınır geliyor

Avrupa Birliği (AB), kara para aklama ve terörün finansmanını önlemek amacıyla nakit ödemelere üst sınır getirmeyi planlıyor. En fazla 10 bin avroluk nakit ödeme sınırlaması öneriliyor.

Üye devletlerin kabul etmesi durumunda, bu sınırın altında bir üst sınır da belirlenebilecek. Nakit ödeme üst sınırının 3 yıl içinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Ancak, bu sınırlama iki özel kişi arasındaki işlemler için geçerli olmayacak.

Almanya’da şu anda nakit ödemeler için herhangi bir sınır yok, ancak 10 bin avronun üzerindeki tutarlar için paranın kaynağının bildirilmesi gerekiyor.

Kara Para Aklama ile Mücadele Otoritesi

Bu kuralların takibi için Frankfurt'ta Kara Para Aklama ile Mücadele Otoritesi (AMLA) adlı yeni bir birim kurulması planlanıyor. 2024 ortasında faaliyete geçmesi beklenen bu kurum, ulusal denetim makamlarını koordine edecek ve destekleyecek. Avrupa Parlamentosu, yeni düzenlemelerin önünü açmış durumda ve yasal metinlerin yürürlüğe girmesi için AB Resmi Gazetesi’nde yayımlanması gerekiyor.

Geri Dön 01 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN