Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Şubat 2023 Cumartesi

Uyuşturucu çeteleriyle mücadele için yeni tedbirler yolda

Belçika hükûmeti, özellikle ülkenin liman kenti Anvers'te artan uyuşturucu bağlantılı olaylardan sonra uyuşturucu ticareti ve mafyasıyla mücadele için yeni tedbirler almaya karar verdi.

Avrupa'nın ikinci büyük limanının bulunduğu Anvers'te yakalanan uyuşturucunun ve bu kentte uyuşturucu ticareti yapan çetelerin kendi aralarındaki çatışmaların artması üzerine hükümet bir süredir yeni önlemler üzerinde duruyordu.

Bu amaçla "narko terörle mücadele" için Ulusal Güvenlik Konseyini toplayan hükûmet bugün yeni kararlar aldı. Buna göre, ülkenin içişleri, adalet, sağlık ve maliye bakanlarıyla çalışacak uyuşturucu suçlarıyla mücadele temsilcisi atanacak.

Sadece Anvers Limanını korumak için polis tarafından ilk aşamada 100 kişilik "liman güvenlik birimi" oluşturulacak. Liman yakınındaki Doel Nükleer Santralinde görevli polisler de Anvers civarındaki uyuşturucu suçlarıyla mücadeleye kaydırılacak. Santralin güvenliğini ordu devralacak.

Uyuşturucu bağlantılı suçlara müdahale için yerel hükümetlere daha fazla yetki verilecek.

Ayrıca kokain gibi uyuşturucuları kullananlara verilen para cezası yaklaşık 3 kat artırılarak 1.000 avroya çıkarılacak. Para cezası dışında uyuşturucu kullananlar zorunlu rehabilitasyona gönderilebilecek.

Limana gelen konteynerlerin gümrükte taranması için yeni cihazlar alınacak. Belçika genelinde gümrüklerde çalışan 16 bin kişi güvenlik taramasından geçirilecek.

Geçtiğimiz günlerde Antwerp’te 4 ton kokain yakalanmış, yapılan operasyonda 2’si Hollanda vatandaşı 10 kişi gözaltına alınmıştı.

Geri Dön 18 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN