Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Haziran 2023 Cumartesi

Genç sağlık çalışanlarının yüzde 70’i sektörü bırakmayı düşünüyor

Belçika’da sendikalar tarafından yapılan son anket, aşırı iş yükü altında ezilen 35 yaş altındaki sağlık çalışanlarının büyük bölümünün sektörü bırakmayı düşündüğünü ortaya koydu. 

Hristiyan Ticaret Sendikası tarafından yapılan ankete göre, personel eksikliği ve iş yoğunluğu nedeniyle, her dört sağlık çalışanından yalnızca biri, hastalarıyla doğru düzgün konuşmaya vakit bulabiliyor. 

Ankete katılanların 35 yaşın altındaki sağlık çalışanlarının yüzde 70’i, sektörü bırakmayı düşündüğünü söyledi. Farklı sağlık sektörlerinden 1.600’ü aşkın kişiyle yapılan ankette, yüzde 74, mevcut iş yükünün ‘sistematik olarak sürdürülemez’ olduğunu dile getirdi. 

Her 10 kişiden 4’ü, hastayken bile işe gittiğini belirtti. Katılımcıların yarısından fazlası ise düzenli olarak fazla mesai yaptığını söyledi. 

Geri Dön 10 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN