Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Aralık 2022 Salı

Enflasyondaki düşüş bu ay da sürdü

Belçika’da yüzde 12,3 ile ekim ayında zirve yapan enflasyon geçen ayki düşüşün ardından bu ay da düşerek yüzde 10,4’e geriledi.

Belçika’da ekim ayında yüzde 12,3 ile zirve yapan enflasyon, iki aydır istikrarlı biçimde düşüyor. Federal İstatistik Ofisi’nin ilk tahminlerine göre aralık ayı enflasyonu yüzde 10,4 olarak açıklandı. Gıda fiyatları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,5 arttı. 

ING bankasından ekonomist Philippe Ledent, “Enerji piyasası stabilize olmaya başlıyor, ancak en az birkaç ay daha fiyatlar artmaya devam edecek” açıklamasında bulundu. Yeni bir soğuk hava dalgasının da enerji fiyatlarını yeniden artırıp enflasyonu körükleyeceğinden endişe ediliyor. 

Merkez Bankası verilerine göre, Belçika’da 2022 yılında 100 bin yeni istihdam yaratıldı. Yeni iş sayısı, geçen yıla göre 10 bin artarak son 70 yılın rekoru kırdı. Ancak enerji krizinin iş piyasasına etkileri nedeniyle, bu artışın 2023’te devam etmesi beklenmiyor. 

Geri Dön 27 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN