Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2023 Çarşamba

Ekonomik büyüme ikinci çeyrekte yavaşladı

Belçika ekonomisi, 2023'ün ilk çeyreğinde yüzde 0,4 büyüdükten sonra ikinci çeyrekte yüzde 0,2 oranında büyüdü. Resesyon endişeleri arttı.

Avrupa İstatistik Ofisi Eurostat verilerine göre, 2023’ün ilk çeyreğinde yüzde 0,4 büyüme gösteren Belçika ekonomisi, ikinci çeyrekte yüzde 0,2 büyüdü. Ekonomik büyümedeki yavaşlama eğilimi, Belçika’nın önümüzdeki kış resesyona gireceği endişelerini güçlendirdi.

Belçika’daki ekonomik büyüme oranı, yüzde 0 olan Avrupa Birliği ortalamasının üzerinde olsa da, Avro Bölgesi ortalaması olan yüzde 0,3’ün biraz altında kaldı.

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol, Çin’in enerji piyasasındaki hakimiyetini artırdığı ve kış aylarının soğuk geçtiği durumda, enerji fiyatlarında yeniden sert bir artış yaşanabileceği ve Avrupa genelinde ekonomik darboğazlar yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Geri Dön 02 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN