Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Aralık 2022 Cumartesi

Doğalgaz kıtlığı yaşanabilir, kaloriferler kapalı

Belçika’da kışın sert geçmesi gaz kıtlığını tetikleyebilir. Vatandaşlar ise soğuk havalara rağmen kaloriferi açmıyor.

Belçika’nın doğalgaz ve elektrik operatörlerinin Enerji Bakanlığıyla ortak hazırladığı rapora göre, kışın sert geçmesi ve sıcaklıkların sıfırın altına inmesi, Belçika’da büyük bir gaz kıtlığını tetikleyebilir. 

Raporda, İngiltere kendi artan talebini karşılamak için Belçika’ya gaz ithalatını azaltırsa, Belçika’nın bunu telafi edebilecek bir gaz rezervi olmadığını belirtildi. Belçika, hem Almanya hem de Hollanda’ya gaz ihraç ettiği için, burada yaşanan bir gaz kıtlığının AB genelinde domino etkisi yaratabileceğine dikkat çekildi. 

Kaloriferler kapalı

Belçikalı haneler, sıcaklıkların düşmesine rağmen kaloriferi açmamaya devam ediyor. Belçikalıların toplam enerji tüketimi, aralık başından bu yana geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 düştü. 

Le Soir gazetesi tarafından yapılan ankete göre, Belçikalıların yüzde 81’i, evini geçen seneye göre daha az ısıtıyor: Ankete katılanların yüzde 31’i sıcaklığı 19 dereceye, yüzde 18’i ise 18 dereceye düşürdüğünü söylüyor. 

Geri Dön 10 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN