Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mart 2024 Cuma

Cezaevleri doldu: Mahkumlara iki ayda bir ev izni

Belçika'da cezaevi kapasitesinin dolması üzerine, 10 yıldan az ceza alan mahkumların en az 2 ayda bir ev iznine çıkmasına karar verildi.

Cezaevleri doldu: Mahkumlara iki ayda bir ev izni

Belçika’da Cezaevleri Genel Müdürlüğü, cezaevlerinde kapasitesinin dolduğunu duyurarak, acil önlemler alınacağını bildirdi. Önlemler kapsamında, en fazla 10 yıl hapis cezası alan mahkumlar, cezalarını dönüşümlü olarak ev ve hapishane çekecek. En az iki ayda bir ev iznine çıkabilecekler. 

Adalet Bakanlığı sözcüsü RTBF’ye verdiği demeçte, bir ay kapalı cezaevinde kalan mahkumların bir sonraki ay Hafturlaub olarak bilinen izinden faydalanabileceğini duyurdu. Terör ve cinsel saldırı suçlarından hüküm giyenlerin bu izinlerden muaf tutulacağı bildirildi. 

Cezaevi mahkumları, belirli kriter ve koşullara bağlı olarak yılda 21 gün hapishane izni alabiliyor.

Belçika'daki 10 cezaevinden 9'u hafta sonundan bu yana yeni mahkum kabul edemeyeceğini duyurmuştu.

Geri Dön 08 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN