Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
12 Eylül 2023 Salı

Belçika'nın 'bekar erkek sığınmacı' kararına tepki

Belçika, artık bekar erkek sığınmacılara barınak sağlamayacağını açıkladı. Bu karar, insan hakları örgütlerinin tepkisini çekti.

Belçika hükûmeti, aileler, kadınlar ve çocuklara öncelik tanıyarak sığınma talebinde bulunan bekar erkeklere artık barınak sağlanmayacağını açıkladı. Bu karar, uluslararası taahhütlere aykırı olduğu gerekçesiyle Avrupa'nın önde gelen insan hakları örgütleri ve yardım kuruluşları tarafından eleştirildi.

Belçika, kendi ülkelerindeki zulüm ve sorunlardan kaçan binlerce insanı yeterli barınak sağlayamadığı için uzun süredir eleştiriliyor. Brüksel'deki başvuru merkezinin önünde uzun kuyruklar oluşması, insan hakları örgütlerinin tepkisini çekiyor.

İlticadan Sorumlu Devlet Bakanı Nicole de Moor, önümüzdeki aylarda sığınma konutlarındaki baskının artmasının beklendiğini söyledi ve "Çocukların bu kış sokakta kalmalarını kesinlikle önlemek istiyoruz" dedi. Ancak bu karar, bekar erkeklerin kendi çözümlerini bulmaları gerekeceği anlamına geliyor.

AB İltica Ajansı'na göre, geçen yıl yapılan iltica başvurularının yüzde 71'ini erkekler oluşturdu.

Geri Dön 12 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN