Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Nisan 2023 Çarşamba

Belçikalılar, haftada 4 gün çalışmayı tercih etmiyor

Belçika’da geçen yılın sonunda yürürlüğe giren haftada 4 gün çalışma modeli, beklendiği kadar talep görmedi. Araştırmalara göre, ülkedeki çalışanlardan sadece yüzde 0,7’si, haftada 4 gün çalışma sistemine geçti. 

Kasım 2022’de yürürlüğe giren uygulamaya göre, çalışanlar, Belçika’da haftada 38 olan mesai saatlerini beş yerine dört günde tamamlayabileceklerdi. Pilot projelerde çok memnun kalınan ve verimliliği artırdığı gözlemlenen bu uygulamanın, birçok çalışan tarafından tercih edilmesi bekleniyordu. 

İnsan kaynakları danışmanlık şirketi Securex’in yaptığı ankete göre, personel sayısı binden az olan şirketlerde tam zamanlı çalışanların yüzde 0,45’i, binden fazla olan şirketlerde ise çalışanların yüzde 0,71’i, haftalık mesai saatlerini 5 yerine 4 güne yaymayı tercih ediyor. 

Araştırmaya göre talebin beklenenden az olmasının sebebi, çalışanların ve işverenlerin henüz bu sistemin getireceği faydalara henüz ikna olmaması. Diğer sebep ise, özellikle küçük şirketlerde, haftada 4 gün çalışmanın organizasyonel sorunlara yol açabilmesi.

Geri Dön 19 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN