Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ocak 2023 Çarşamba

Belçika’da uyuşturucu yasaları sıkılaştırılabilir

Belçika, kokain gibi ağır uyuşturucuların satın alınmasına ve kullanımına verilen cezaları ciddi biçimde yükseltmeye hazırlanıyor.

Adalet Bakanı Vincent Van Quickenborne’un planlarına göre, ağır uyuşturucuları bulundurmanın ve kullanmanın cezası, 150 avrodan 1.000 avroya çıkarılacak. Bakan, "1 gram kokaine 50 avro verebilen herkes, 150 avro para cezasını rahatlıkla ödeyebilir" ifadelerini kullandı. 

Avrupa’nın uyuşturucuya açılan kapısı

Belçika’nın Anvers limanı özellikle 2022 yılında Avrupa’nın uyuşturucu kaçakçılığı merkezi haline geldi. 2022 yılında 100 tonun üzerinde kokainin ele geçirildiği liman ve çevresinde uyuşturucu suçları endişe verici seviyeye yükseldi. Geçtiğimiz hafta, uyuşturucu çeteleri arasında çıkan çatışmada 11 yaşındaki bir kız çocuğu hayatını kaybetmişti.

Artan cezalar ters tepebilir

Hükümet, para cezalarını artırarak ülkedeki uyuşturucu problemini kontrol altına almak istiyor. Ancak kriminoloji uzmanları, uyuşturucu bulunduran vatandaşları bireysel olarak cezalandırmanın yalnızca ‘sembolik bir politika’ olduğu eleştirisinde bulundu. Gent Üniversitesinden kriminoloji bilimicisi Steven Debbaut, bunun uyuşturucu çeteleriyle mücadele etmek için yeterli olmayacağını, hatta yasa dışı uyuşturucu tüketimini artırabileceğini söyledi.

Geri Dön 18 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN