Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mart 2024 Cuma

Belçika’da gardiyan krizi

Belçika’da cezaevlerinde aylardır devam eden kriz yeni bir boyuta ulaştı. Dün çok sayıda gardiyan işe gelmedi ve hükûmet üzerindeki baskıyı artırmak için alanlara indi. 

Belçika’da gardiyan krizi

Belçika’da Gardiyan Sendikası ve Adalet Bakanlığı arasındaki müzakerelerin devam ettiği bildirildi. Sosyalist ve Hristiyan sendikaları tarafından yapılan ortak açıklamada, hapishanelerdeki güvenlik eksikliğine dikkat çekilerek hükûmete 'harekete geçme' çağrısında bulunulmuştu.

Ülkede cezaevi kapasitesinin dolması üzerine, 10 yıldan az ceza alan mahkumların en az 2 ayda bir ev iznine çıkmasına karar verilmişti. Ancak sendika bu kararı eleştirerek, memurların iş yükünün artacağına dikkat çekmişti. Cezaevi mahkumları, belirli kriter ve koşullara bağlı olarak yılda 21 gün hapishane izni alabiliyor. Ülkedeki 10 cezaevinden 9'u hafta sonundan bu yana yeni mahkum kabul edemeyeceğini duyurmuştu.

Geri Dön 29 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN