Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Mart 2023 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta artan kira fiyatları vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Öğrenci yurtlarının aylık kirası Brüksel Hür Üniversitesi’nde yüzde 10 artarak 408 avroya, Leuven Katolik Üniversitesi’nde ise yüzde 26 artışla 272 avroya çıktı. Leuven Katolik Üniversitesi’nde öğrenci danışmanlığı yapan Ann Gaublomme, artan masraflar nedeniyle çok sayıda öğrencinin kendini baskı altında hissettiğini, giderek daha fazla öğrencinin eğitiminin yanında yarı zamanlı çalışmaya başladığını aktardı. 

Başkent Brüksel’in merkezindeki Saint-Pierre Hastanesi, geçtiğimiz hafta sonu bir siber saldırının hedefi oldu. Saldırı, hastanede kapsamlı bir kesintiye yol açtı, hasta kayıtları ve telefon hatları devre dışı kaldı. Akşam saatlerinde, faaliyetler neredeyse tamamen normale döndü. Hastane, siber saldırının hastalara bir etkisi olmadığını açıkladı. 

Belçika’da bir kadın, 12 yaşındaki oğluna tokat attığı için 400 avro para ve 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kadının, oğluyla ev ödevleriyle ilgili bir tartışmada, oğlunun ona su şişesi fırlatması üzerine oğluna tokat attığı ve bir kitap fırlattığı belirtildi. Gürültüyü duyan komşular polise haber verdi. Kadın, gözaltına alındıktan sonra oğluna tokat attığını kabul etti. 

Belçika Savunma Bakanlığı, Ukrayna’ya 240 askeri kamyon göndermeye hazırlanıyor. İlk araçların önümüzdeki hafta teslim edilmesi planlanıyor. 

Elektrik ve doğal gazda KDV’nin kalıcı olarak yüzde 21’den yüzde 6’ya düşürülmesine ilişkin yasa tasarısı parlamentoda onaylandı. 

Geri Dön 19 Mart 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN