Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Mayıs 2024 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta; e-scooter kararı, daha hızlı sınır dışı edilmesini öngören yasa tasarısının onaylanması ve bir mahalleye giriş yasağı vardı. İşte yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Brüksel'de, Ulaştırma Bakanlığı tarafından e-scooter operatörlerinin sayısını yediden ikiye indirme ve scooter filosunu 20 binden 8 bine düşürme kararı alınmıştı. Belçika Danıştayı, yapılan başvuruları değerlendirerek, e-scooter operatörlerinin sayısını yediden ikiye indirme kararını iptal etti. 

Bir dairede 100 kilo kokain yakalandı

Antwerp'te bir apartman dairesine yapılan baskında 100 kilo kokain ele geçirildi. Polis, olaya ilişkin biri 27 yaşında, diğeriyse 16 yaşında bir çocuk olmak üzere 2 kişinin tutuklandığını açıkladı. Ayrıca dairede 200 bin avrodan fazla nakit para, para sayma makinesi ve çok sayıda silah bulundu.  Savcılık 27 yaşındaki şüphelinin uyuşturucu dünyasında tanınmış bir isim olmadığını duyurdu.

Yolcular bagajsız uçtu

Brüksel Zaventem Havaalanı’nda salı günü büyük çapta bir kaos yaşandı. Brüksel kalkışlı çok sayıda çok sayıda uçuştu yolcular bagajlarını almadan uçuş yaptı. Teknisyenler arızanın check-in altyapısındaki bir sorun nedeniyle gerçekleştiğini duyurdu. Sorunun giderilmesi için çalışmaların başlatıldığı açıklandı.

Brüksel'de bir mahalleye yabancıların girmesi yasaklandı

Brüksel'de, Peterbos mahallesine, 16 Mayıs gününe kadar mahallede ikâmetgâhı olmayanların girişi yasaklandı. Yapılan ilk açıklamada, önlemin, uyuşturucu kaçakçılığı ve şiddet olaylarına karşı alındığı belirtildi. Ayrıca mahalleye giriş çıkışlarda kimlik kontrollerinin de yapılacağı ve kamusal alanlarda alkol tüketiminin de yasaklanacağı duyuruldu.

'Daha hızlı sınır dışı' yasa tasarısı kabul edildi

Belçika federal meclisi, bu haftanın son oturumunda önemli kararlar aldı. Bu kararlar arasında, hayvan haklarının üçte iki çoğunlukla anayasaya dahil edilmesi yer alıyor. Meclis, ayrıca İltica ve Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Nicole de Moor (CD&V) tarafından hazırlanan ve yasa dışı kalan yabancıların Belçika'dan daha hızlı bir şekilde sınır dışı edilmesini öngören yasa tasarısını da kabul etti.

Geri Dön 05 Mayıs 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN