Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Nisan 2024 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta; sınır dışı işlemlerinin hızlandırılması, hava kirliliği ve aşırı sağcıların yasaklanan konferansı vardı. İşte yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Afrika'daki hava koşulları nedeniyle kakao hasadı yine olumsuz etkilendi. Bu durumun Belçika'daki çikolata sektörünü de etkileyeceği belirtildi.

Belçika sınır dışıları hızlandırmak istiyor

Başbakan Alexander De Croo, sınır dışıların hızlandırılacağının mesajını vererek menşe ülkelerle ayrı ayrı anlaşmalar da yapılacağını duyurdu. Hükûmet, Başbakan De Croo, Dışişleri Bakanı Hadja Lahbib, İçişleri Bakanı Annelies Verlinden ve Adalet Bakanı Paul Van Tigchelt başta olmak üzere üst düzey bir heyetle Fas’a giderek, resmi görüşmeleri başlattı. 

De Croo: Aşırı sağcıların konferansının yasaklanması kabul edilemez

Başbakan Alexander De Croo, Brüksel'de düzenlenmesi planlanan ancak yasaklanma girişimiyle karşılaşan bir konferans hakkında sert bir açıklama yaptı. Aşırı sağcı ve muhafazakar politikacıların katılacağı konferansın yasaklanması girişimini eleştiren De Croo, belediyelerin özerkliğine rağmen, halkın toplanma özgürlüğünün kısıtlanamayacağını vurguladı.

Brüksel'de hava kirliliği artıyor

Sağlık ve çevre uzmanı 140 kişiden oluşan bir grup hükûmete ortak bir mektup kaleme aldı. Hükûmeti, özellikle Brüksel ve çevresinde hava kirliliğine karşı önlem almaya çağıran uzmanlar, dizel yakıtlı otomobillerin en geç 2030, benzinli araçların ise 2035 yılına kadar Brüksel’e girişinin yasaklanmasını talep etti. Buna ek olarak, Brüksel şehir merkezindeki karbon emisyonlarının düşürülmesi için karayolu trafiğini bir yıl içinde yüzde 15 ila 20 oranında azaltılması gerektiği belirtildi.

Öğrencinin spermi izinsiz kullanılmış

Brüksel Özgür Üniversitesi'nde, 1970'li yıllarda araştırma için sperm bağışlayan bir öğrencinin spermlerinin, izinsiz biçimde tüp bebek tedavisinde kullanıldığı ortaya çıktı. Olaya karışan profesör, Belçika'da tüp bebek tedavisinin öncülerinden biri olarak biliniyor. Ancak profesör, bu bilgilerin ortaya çıkmasından yıllar önce hayatını kaybetmiş durumda. Bu nedenle, yaşananlar hakkında doğrudan bir açıklama yapma imkanı bulunmuyor. Öğrenci, spermini üniversite araştırmaları için bağışlamıştı, ancak bu spermlerin tüp bebek tedavisinde kullanılacağından haberi olmadığı belirtiliyor.

Belçikalı sanatçılar: İsrail Eurovision'dan çıkarılsın

Belçika'dan bir grup sanatçı ve yazar, Avrupa Birliği'ne hitaben bir mektup yayımlayarak, İsrail'in Eurovision Şarkı Yarışması'ndan çıkarılmasını talep etti. Eurovision Şarkı Yarışması'nı düzenleyen kurum ise, yarışmanın siyasi olmadığını ve İsrail'in katılım kurallarına uygun hareket ettiğini belirtti. Bu durum, sanatçılar tarafından çifte standart uygulama olarak eleştiriliyor.

Geri Dön 21 Nisan 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN