Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Eylül 2023 Pazartesi

Belçika, depremin vurduğu Fas'a nakdi ve ayni yardım gönderecek

Belçika, Fas'ta meydana gelen depremin ardından nakdi ve ayni yardım sağlamak için hazırlık yapıyor.

Federal Kalkınma İşbirliği Bakanı Caroline Gennez, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, depremzedelere yardım ve yeniden inşa çabaları için 5 milyon avro ayrıldığını duyurdu.

Gennez ayrıca, Fas'tan gelen talep durumunda, Belçika Acil Müdahale Ekibi (B-FAST) üyelerinden oluşan bir sağlık biriminin gönderilmeye hazır olduğunu belirtti.

Kızılhaç'a bağış yapmak isteyenler için özel bir hesap numarası oluşturuldu.

Belçika'nın Brüksel, Evere, Koekelberg, Molenbeek, Anderlecht ve Sint-Gillis belediyelerinde, Fas kökenli nüfusun yoğun olduğu bölgelerde yardım kampanyaları başlatıldı.

12 Eylül itibarıyla, çadır, şilte, hijyen malzemeleri, battaniye ve acil durum jeneratörü gibi malzemeler, Anderlecht'teki bir depoda toplanacak.

Belçika'da yaklaşık 500 bin Fas asıllı vatandaş bulunuyor.

Fas'ın Marakeş kentine bağlı El-Huz bölgesinde 8 Eylül'de 7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Bu deprem başkent Rabat da dahil olmak üzere Kazablanka, Meknes, Agadir ve Fes kentlerini etkilemişti. Fas İçişleri Bakanlığı, depremin şu ana kadar 2 bin 12 kişinin ölümüne yol açtığını ve 2 bin 59 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

Geri Dön 11 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN