Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Ocak 2023 Cumartesi

AP’nin Belçikalı milletvekili yolsuzluk skandalı sonrası istifa etti

Avrupa Parlamentosu’nun Belçikalı kıdemli milletvekili Maria Arena, Katar yolsuzluk skandalıyla ilgili iddialarda ‘ismi resmen geçmese de gazeteciler ve rakip siyasetçiler tarafından hedef gösterildiği’ gerekçesiyle görevinden istifa etti.  

Arena, yolsuzluk skandalı kapsamında sorgulanmamış, evi veya ofisi aranmamıştı. Ancak POLITICO’nun skandal hakkında yürüttüğü araştırma, Arena’nın, Katar’ın kendisine sağladığı ücretsiz uçuşlar ve konaklamayı uygun şekilde beyan etmediğini ortaya çıkarmıştı.

Belçikalı makamların yürüttüğü Katar yolsuzluk, rüşvet ve kara para aklama soruşturması çerçevesinde Aralık 2022’de çok sayıda noktada operasyon düzenlenmiş, 1.5 milyon avronun üzerinde nakit para ele geçirilmiş ve 4 kişi gözaltına alınmıştı. Eski AP Başkan Yardımcısı Eva Kaili dahil olmak üzere soruşturma kapsamında gözaltına alınan kişilerin AP'nin ekonomik ve siyasi kararlarını etkilemek üzere Katar’dan rüşvet aldıkları iddia edilmişti.

Geri Dön 14 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN