Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Ekim 2022 Çarşamba

Yıllık öğretmen açığı 4 bin

Avusturya’da öğretmen açığı yaşanıyor. Yapılan açıklamada beş yıl içinde 20 bin öğretmenin emekli olacağı ifade edilerek, yıllık 4 bin yeni öğretmene ihtiyaç olacağı belirtildi.

Avusturya’nın Eğitim Bakanı Martin Polaschek, bugün düzenlediği basın toplantısında, ülkedeki mevcut öğretmen açığının önümüzdeki yıllarda iyice büyüyeceği uyarısında bulundu. 

Önümüzdeki 5 yıl içinde toplam 20 bin öğretmenin emekliye ayrılacağını belirten Bakan, bu açığın kapatılması için her yıl en az 4 bin yeni öğretmen istihdam edilmesi gerektiğini vurguladı.

Bakan, daha fazla kişiyi öğretmenliğe teşvik etmek için 2023’te yürürlüğe girmesi planlanan bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Buna göre, ilkokul öğretmenliği için eğitim, 4 yıl lisans ve 1 yıl yüksek lisans yerine 3 yıl lisans ve 2 yıl yüksek lisans olacak; yüksek lisans öğrencileri bir yandan tam zamanlı öğretmenlik yapabilecekler. Ayrıca, özel sektörden geçmek isteyen çalışanlar için bürokratik süreç kolaylaştırılacak. 

Geri Dön 26 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN