Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Eylül 2023 Cumartesi

Yeni eğitim öğretim yılı öğretmen açığıyla başladı

Avusturya'da eğitim öğretim yılı öğretmen açığıyla başladı. Bu nedenle bazı ek programlar iptal edilmek zorunda kalındı.

Yukarı Avusturya’da yine eğitim öğretim yılı öğretmen açığıyla başladı. Öğretmen temsilcileri personel açığı nedeniyle dil desteği gibi ek programların iptal edilmek zorunda kaldığına dikkat çekti. Viyana Öğretmen Birliği Temsilcisi Thomas Krebs durumu ‘kaos’ olarak nitelendirdi, “ Viyana'daki okullar, eğtim fakültesi öğrencilerinin yardımlarıyla ayakta duruyor.”diye konuştu. Okullardaki krizin sonbahardaki grip dalgasıyla büyüyebileceği belirtildi. 

FPÖ (Avusturya Özgürlük Partisi) Eğitim Sözcüsü Hermann Brückl ve Eyalet Parti Sekreteri Michael Gruber, okullardaki soru ‘buzdağının görünen kısmı’ olarak değerlendirdiler, “Okullarda, temel beceriler olan okuma, yazma ve hesaplamada bile sorunlar yaşanıyor.” Açıklamasında bulundular. 

Geri Dön 16 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN