Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2023 Perşembe

Wifo: Avusturya ekonomisi küçülüyor

Avusturya ekonomisi, 2023'ün ilk çeyreğinde küçüldü. Ekonominin küçülmeye devam edeceği öngörülüyor.

Ekonomik araştırma enstitüsü Wifo’nun raporuna göre, 2022 yılının ortalarından itibaren resesyona giren Avusturya ekonomisi, 2023’ün ilk çeyreğinde küçüldü. Öncü göstergeler, ülke ekonomisinin üçüncü çeyrekte de küçülmeye devam edeceğine işaret ediyor. 

Wifo raporuna göre, ekonomideki gerilemeden en çok hizmet, inşaat, ve sanayi sektörleri etkilendi. Raporun yazarı Christian Glocker, ‘Talep eksikliği, artık üretimin önündeki en önemli engel’ açıklamasında bulundu. 

Ekonomik zorluklara rağmen, Avusturya’da enflasyon halen oldukça yüksek. Öncü verilere göre temmuz ayında yüzde 7 olarak açıklanan enflasyon, yüzde 5,3 olan AB ortalamasının üzerinde. 

Geri Dön 10 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN