Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2023 Çarşamba

Viyanalılar fazla göçten şikâyetçi

Avusturya'nın başkenti Viyana sakinlerinin yüzde 53’ü, başkente göçün çok fazla olduğu görüşünde

Sosyal Araştırma Enstitüsü SORA tarafından yapılan ankete göre, Viyana sakinlerinin yüzde 53’ü, başkente göçün çok fazla olduğu görüşünde. Öte yandan, Viyanalıların çoğu, sosyal hayatta ve iş hayatında göçmenlerle beraber yaşamaktan memnun.

Ankete göre, yaşlı kent sakinleri, göçmenlere daha mesafeli bakıyor. Genç sakinler ise bu konuda daha açık fikirli. Her yaş grubundan sakinler, asıl problemin yasa dışı göç olduğu görüşünde. 

Muhalefetteki NEOS partisinden entegrasyon uzmanı Christoph Wiederkehr, göçmenlerin ülkeye uyum sağlayabilmek için Almanca öğrenmesi gerektiğini vurguladı, hükûmete ücretsiz Almanca dersleri sunması yönünde çağrıda bulundu. 

Entegrasyon konusunda kesinlikle problemler olduğunu dile getiren Wiederkehr, Avusturya’daki Türklerin yüzde 70’inin Erdoğan’a oy vermesini ‘endişe verici’ olarak niteledi. 

Geri Dön 05 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN