Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mart 2024 Perşembe

Viyana’da okullarda ‘oruç’ uyarısı

Viyana'daki birçok ilkokula, sağlık dairesi tarafından gönderilen mektupla, ilkokul çağındaki çocukların oruç tutmalarının tavsiye edilmediği uyarısı yapıldı.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da yer alan çok sayıda ilkokula, sağlık dairesi tarafından, Ramazan ayı dolayısıyla oruç tutma konusunda ebeveynlere yönelik bir mektup gönderildi. Mektupta, ilkokul çağındaki çocukların oruç tutmalarının kesinlikle tavsiye edilmediği vurgulandı. Mektupta, çocukların oruç tutmalarının başta dehidrasyon olmak üzere dolaşım bozukluğu gibi sağlık sorunlarına yol açabileceği konusunda uyarıda bulunuldu. Ayrıca, açlığın, bu önemli gelişim dönemindeki çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini olumsuz yönde etkileyebileceği belirtildi.

Mektupta ayrıca, çocukların oruç tutarken açlık hissettiklerini dile getirdiklerinde, onların bu durumdan dolayı utandırılmamaları gerektiği de ifade edildi. Çocukların katı oruç tutmak yerine, Ramazan ayı boyunca tatlı yiyecekler ve içeceklerin tüketimini azaltmaları önerisi de mektupta yer aldı.

Geri Dön 14 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN