Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Aralık 2023 Pazartesi

Viyana'da 'Noel saldırısı planı' şüphesiyle 4 gözaltı

Noel döneminde, Viyana ve Köln'de saldırı planladığından şüphelenilen 4 kişi Viyana'da gözaltına alındı.

Avusturya'nın başkenti Viyana ve Almanya'nın Köln şehrinde Noel döneminde İslamcı bir grup tarafından saldırı planlandığı şüphesiyle başlatılan soruşturmalar kapsamında, Viyana'da 4 kişi gözaltına alındı. Bu şahısların, Viyana Aziz Stephen Katedrali gibi potansiyel hedeflere saldırı planlamakla ilgili olabileceği düşünülüyor.

Viyana savcılığı, dört şüphelinin, hem Viyana hem de Köln'de saldırılar planladıkları iddia edilen geniş bir İslamcı ağın parçası olduğunu öne sürdü. Ancak, yetkililer şu anda Viyana'da herhangi bir saldırı tehlikesinin bulunmadığını belirttiler.

Avusturya İçişleri Bakanlığı, iç istihbarat teşkilatının 4 şüpheliyi gözaltına aldığını ve sorgulamaların başladığını açıkladı. Soruşturmanın hassasiyeti nedeniyle daha fazla detayın paylaşılmadığı ifade edildi. Noel öncesinde Avusturya ve genel olarak Avrupa'da güvenlik endişeleri artarken, kamusal alanlarda izleme ve gözlem faaliyetlerinin yoğunlaştığı kaydedildi.

Alman basınında, şüpheli örgütün Afganistan merkezli Horasan İslam Devleti olduğu ve terör örgütü IŞİD'e bağlılık yemini ettiği iddia edildi, ancak Viyana savcılığı bu iddiayı henüz doğrulamadı.

Geri Dön 25 Aralık 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN