Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Haziran 2024 Salı

Sosyal demokratlar Macaristan’a dava açılması çağrısında bulundu

Avusturya Sosyal Demokrat Parti (SPÖ), Avrupa Birliği’nin sığınma politikalarına atıfta bulunarak, Macaristan’a AB yasalarına göre dava açılması çağrısında bulundu.

SPÖ’lü vekiller, hükûmeti göreve çağırarak, Macaristan'ın AB’nin Dublin Anlaşmasını ihlâl ettiğini belirtti. Dublin Anlaşmasına göre, bir sığınmacı sadece giriş yaptığı AB ülkesine sığınma hakkına sahip. Böylece sığınmacının giriş yaptığı ülkenin belirlenmesi ve bu ülkeye transfer edilmesi sağlanıyor ve aynı kişinin birden fazla AB ülkesine sığınma talebinde bulunması önleniyor.

Uluslararası hukuk uzmanı Ralph Janik’in raporuna göre, Macaristan geçen yıl sadece 30 ilk sığınma başvurusunu kabul ederken, bu sayı Avusturya’da yaklaşık 43 bin 500 idi. Uzmanlar, Macaristan’da sığınma başvurularının fiilen imkânsız olduğunu vurguluyor.

Geri Dön 25 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN