Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
02 Ağustos 2023 Çarşamba

Siyasetçilerin maaşlarına yüzde 9,7 zam

Avusturya’da politikacıların maaşlarına 2024’te yüzde 9,7 zam yapılacak. İşte siyasetçilerin alacağı maaşlar...

Milletvekili maaşları aylık 10 bin 830 avroya, Federal Şansölye Karl Nehammer’in maaşı ise aylık 26 bin 152 avroya çıkacak. Muhalefet partileri, planlanan maaş zammını ‘ahlaksızlık’ olarak niteledi. 

Planlanan artışla, Federal Cumhurbaşkanı’nın maaşı 29 bin 291 avroya, bakanların maaşları ise 20 bin 992 avroya yükselecek. 

Siyasetçi maaşlarına yapılan zam, enflasyonla orantılı olarak otomatik ayarlanıyor ve emekli maaşlarına yapılan zamla aynı oranda oluyor. Şu anki yüksek enflasyon nedeniyle, siyasetçi maaşlarının da rekor seviyede artması bekleniyor.

Muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti ve aşırı sağcı FPÖ, Avusturya halkının büyük bölümü yüksek enflasyon nedeniyle ayın sonunu getirmekte zorlanırken siyasetçilerin maaşlarına neredeyse yüzde 10 zam yapılmasını ‘uygunsuz’ ve ‘ahlaksız’ olarak niteledi. FPÖ lideri Herbert Kickl, Şansölye Nehammer’e hitaben yaptığı konuşmada, "Sizde biraz edep varsa, maaş artışını askıya alırsınız" ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 02 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN