Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Şubat 2023 Salı

ÖVP’li Karas: Depremzedeler geçici olarak Avusturya’ya kabul edilsin

Avusturya’da iktidar partisi ÖVP’den ‘depremzedeler geçici olarak ülkeye alınsın’ teklifi geldi. Teklifi partinin Avrupa Parlamentosu Birinci Başkan Yardımcısı Othmar Karas yaptı.

ORF’ye konuşan Karas, depremi ‘büyük bir siyasi patlamaya yol açan devasa bir insani felaket’ sözleriyle tanımladı. Karas’a göre bu deprem Avrupa’yı da etkileyecek. Uluslararası yardım konferansı çağrısı yapan ÖVP’li siyasetçi açlığa, donmaya ve siyasi patlamaya karşı ortak bir kavram geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Alman hükûmetinin Avrupa’da akrabası bulunan depremzedelere geçici vize verme teklifini de yorumlayan Karas, bunun çok şey kazandırabileceğini söyledi ve ekledi “Bu önlem, genel bir yardım paketinin parçası olmalı. En kötüsü, diğerlerini izlemek ve beklemektir. Elinizden geldiğince mali, insani ve sosyal olarak yardım etmelisiniz”

Avrupa’yı eleştiren Karas, perşembe günü AB’de devlet ve hükûmet başkanları zirvesinde konuya ilişkin tek bir önlem bile kararlaştırılmadığını söyledi ve deprem sonucunda Avrupa’ya yönelik olası yeni mülteci hareketinin masaya gelmediğini ifade etti.

Geri Dön 14 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN