Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Mayıs 2023 Cuma

ÖBB treninde ‘Heil Hitler’ anonsu: Şüpheliler suçunu itiraf etti

ÖBB treninde 'Heil Hitler' anonsu yapan şahıslar suçlarını itiraf etti. İki şüpheli 'Nazi dönemine ait ifadeleri yaymak' suçlamasıyla yargılanacak.

Avusturya Devlet Demir Yolları (ÖBB) Viyana treninde, 14 Mayıs Pazar günü olağan anonslar yerine hoparlörden Hitler’in eski konuşmaları yayınlanmış, ‘Heil Hitler’ ve ‘Sieg Heil’ anonsları yapılmıştı. Açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan iki şüpheli, suçlu olduklarını itiraf etti. 

ÖBB CEO’su Andreas Matthä, olaya ilişkin, "Bu olay karşısında şoke oldum ve hemen bir iç soruşturma başlattım. Yahudi nefretinin ÖBB’de yeri yok" açıklamasında bulundu.

Suçluların ikisinin de Viyana’da yaşayan Avusturya vatandaşları olduğu, birinin reşit olmadığı belirtildi. Zanlılar, ‘Nazi dönemine ait konuşmalar ve ifadeleri yaymak’ suçundan yargılanacak. 

Geri Dön 19 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN