Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ağustos 2023 Çarşamba

‘Naziler bir Türk’ten döner alıyor’ diyen kadına 100 avro ceza

Aşırı sağcı gösteriye katılanlar için "Naziler bir Türk'ten döner alıyor" diyen kadın, hakaret gerekçesiyle 100 avro para cezasına çarptırıldı.

Yukarı Avusturya’da aşırı sağcı bir gösteriye katılanlar hakkında "Naziler bir Türk’ten döner alıyor" ifadelerini kullanan kadına ‘genel kabul görmüş ahlak ilkelerini ihlal ettiği’ gerekçesiyle 100 avro ceza kesildi. 

Yukarı Avusturya eyaletindeki Steyr kentinin polis departmanı, birine ‘Nazi’ demenin hakaret sayıldığını vurgulayarak, Yukarı Avusturya Polis Ceza Yasası’na göre bunun para cezasına tabi olduğunu savundu. Kadın, cezaya itiraz edeceğini bildirdi. 

Polisin kararı, sosyal medyada büyük tepki topladı. Kendini yola yapıştırırarak eylem yapan iklim protestocularına ‘iklim teröristi’ ve benzeri hakaretlerde bulunan kimse ceza almazken aşırı sağcılara ‘Nazi’ demenin 100 avro para cezasıyla sonuçlanması sertçe eleştirildi. Yukarı Avusturya polisi, konuya ilişkin soruları yanıtlamadı. 

Geri Dön 09 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN