Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Aralık 2022 Cuma

Muhalefetten ‘kiraları iki yıl dondurun’ çağrısı

Avusturya’da ana muhalefetteki SPÖ, ülke genelinde kiraların iki yıl boyunca dondurulması çağrısı yaptı.

Avusturya da ana muhalefet partisi SPÖ, ülke genelinde kiraların iki yıl boyunca dondurulması, 2025’ten itibaren ise en fazla politika faizi oranında zamlanması çağrısında bulundu. Mevcut düzenlemeye göre, birçok kira sözleşmesinde kiralar enflasyon oranında artırılabiliyor. 

SPÖ, yüzde 10,6 olan mevcut enflasyon karşısında kiracıların önümüzdeki sene ciddi zamlarla karşı karşıya olacağını vurguladı, hükümetin kiralara acilen müdahale etmesi gerektiğini savundu. Koalisyonun büyük ortağı ÖVP ise, SPÖ’nün bu teklifini ‘yarım yamalak’ olarak niteledi.

Avusturya Kiracılar Birliği de, yüksek enflasyon nedeniyle kiracıların mağdur olmasını önlemek için bir kira tavanı getirilmesi talebinde bulunmuştu. 

Geri Dön 30 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN