Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Ocak 2023 Cumartesi

Milliyetçilik mi vatanseverlik mi?

Avusturya’da yapılan bir ankete göre; vatandaşların yüzde 56’sı vatanseverliği olumlu görürken, bu oran milliyetçilikte sadece yüzde 19.

Gallup Enstitüsü tarafından yapılan ankette, Avusturya sakinlerine kendilerini milliyetçi veya vatansever olarak görüp görmedikleri soruldu. Ankete katılanların yüzde 60’ı, bu iki terimin birbirinden farklı olduğu yönünde görüş bildirdi. Yüzde 56 vatanseverliği olumlu bir terim olarak tanımlarken, milliyetçiliği olumlu görenlerin oranı yüzde 19 oldu. 

Ankete katılanların yüzde 79’u, vatanseverliği ‘anayasaya ve medeni haklara saygı olarak’ tanımladı. Yüzde 86 ise, hem vatansever olup hem de diğer ülkelere saygı duyulabileceğini dile getirdi. Ancak 30 yaşın altındakiler, vatanseverlik terimine eski nesillere göre daha şüpheci yaklaştı. 

Geri Dön 14 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN