Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Kasım 2023 Salı

Metal işçileri greve gidiyor

Avusturya'da metal işçileriyle patronlar arasında devam eden toplu iş sözleşmesi müzakerelerinin altıncı turundan da uzlaşma çıkmadı. İşçiler greve gidiyor.

Avusturya’da metal işçilerini temsil eden GPA ve PRO-GE sendikaları, dün 11 saat süren görüşmeler sonucu, müzakerelerin altıncı turunda da anlaşma sağlanamayınca uyarı grevine başlıyor. 17 Kasım’a kadar, 200 şirkette çalışan 130 bin metal işçisi bir gün grev yapacak.

Avusturya’da metal işçileri, 2018 yılından beri ilk kez greve gidiyor. PRO-FE Sendikası adına müzakereleri yürüten Reinhold Binder, yıllık enflasyonun yüzde 9,6 olduğunu hatırlatarak “Bizim talebimiz yüzde 11,6. Geçtiğimiz yıl şirketler iyi iş yaptılar. Biz, hâlihazırda şirketlerin hesabına giren paradan payımız için mücadele ediyoruz” diye konuştu.

Patrondan işçilere gözdağı

Patronların teklifi ise yüzde 6 zam ve bir defaya mahsus 1.200 avro oldu. İşveren temsilcilerinden Christian Knill, “Sendikanın abluka politikası anlaşılmaz ve kabul edilemez; taleplerinde ısrar etmeye devam ediyorlar ve bir santim bile kıpırdamıyorlar. Son birkaç hafta içinde, çok zorlu ekonomik durumu dikkate alan sekiz farklı teklif sunduk” dedi.

Knill ayrıca işçileri “Her türlü engelleme ve blokaj rapor edilecek. Grevcilerin iş bırakma süresi boyunca herhangi bir ücret alamayacakları da açıktır” diyerek tehdit etti. Sendika ise greve gidecek işçilerin maaşlarının sendikanın grev fonundan karşılanacağını bildirdi. 

Geri Dön 14 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN