Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Nisan 2024 Perşembe

Mart ayı enflasyonu yüzde 4,2

Avusturya İstatistik Dairesi’nin verilerine göre, mart ayında enflasyon, yüzde 4,2 olarak belirlendi. Geçtiğimizin yılın aynı döneminde yüzde 9,2’ye kadar yükselmişti.

Gastronomide fiyat artışlarının da yavaşladığı duyurulurken, enerji fiyatlarındaki düşüşün satın alma gücünü doğrudan etkilemediği gözlemlendi. Federal Maliye Bakanı Magnus Brunner, ekonomiye ilişkin verdiği demeçte, enflasyonun yıl sonuna kadar en az yüzde 2 bandına kadar düşeceğini söyledi.

Ancak ülkedeki kira maliyetlerinde ise önemli ölçüde bir artış söz konusu. Momentum Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kira fiyatları 2023 yılında, iki yıl öncesine nazaran yüzde 24’e kadar yükseldi. Diğer ülkelerin ise kira kontrollerine ilişkin düzenlemeler sayesinde fiyatların kontrol altında tutulduğu belirtildi. Örneği, Portekiz’de kiralar 2021'den bu yana yüzde 9,5, İspanya’da yüzde 7,2, Fransa'da ise yüzde 9,8 oranında arttı.

Geri Dön 04 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN